7-Data Recovery Suite ile Veri Kurtarma

7-Data Recovery Suite program hem mobil hem de masaüstü cihazlarda verileri/dosyaları kurtarmaya yarayan bir programdır. Program Windows sürümlerinde çalışmakta olup indirme işlemini resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Programı verileri kurtarmak istediğiniz diske ya da bir USB belleğe yükleyebilirsiniz. https://7datarecovery.com/ URL adresi üzerinden programı indirebilirsiniz.

7-Data Recovery Suite programı içerisinde 5 mod içermektedir.

 • Tam kurtarma. Sabit diskteki bir bölümü (SD Kart veya USB bellek gibi) açmayı başaramazsanız kullanılmalıdır. Sorun ‘ RAW bölümü ‘ veya dosya sistemi hatası olabilir (bunun belirtisi, diski biçimlendirmenizi öneren Windows’tur).
 • Silinenleri kurtarma, yanlışlıkla silme, hasarlı dosya, Geri Dönüşüm Kutusu’na silinen dosyalar veya Shift + Del kullanımı gibi en sık karşılaşılan senaryoları kapsar . 
 • Sabit disk bölümü kurtarma. 7-Data Recovery Suite’deki bu mod, bir sabit sürücü bölümüne erişemiyorsanız kullanışlıdır (başarısız bölümlendirme veya biçimlendirme hatasından kaynaklanıyor olabilir).
 • Dijital medya kurtarma: medya türünden bağımsız olarak fotoğraf ve video, müzik ve diğer ses dosyalarını alma. Tarama bilinen imzalarla gerçekleştirilir ve çoğu veri türünü kapsar.
 • Android kurtarma, Android telefonlar ve tabletlerdeki veri kurtarmadır.

Seçilen moda geçmek için 7 Veri Kurtarma Yazılımı ana penceresinde menü öğesini seçin. Onlara daha yakından bakalım.

Yanlışlıkla silinen dosyalar

7-Data Recovery Suite, kazayla ya da yazılım sıfırlaması sonucu kaybolan dosyaların hızlı bir şekilde kurtarılması için mükemmeldir. Neleri kurtarabilir?

 • Geri Dönüşüm Kutusu’na silinmiş veya kaldırılmış dosyalar
 • SHİFT + DELETE kullanılarak kaldırılan dosyalar
 • Son zamanlarda kaybedilen dosyalar, nedenleri belirsiz.
 • Dosyaların üzerine yazılmamışsa, listelenen vakalarda onları kurtarma şansınız kesinlikle vardır.

Silinen sabit disk bölümleri kurtarma

Dosyalar tüm disk bölümüyle birlikte kaybolduğunda daha karmaşık hale gelir. Bu kurtarma modu, HDD’deki bir dizi hata için uygundur:

 • hasarlı ana önyükleme kaydı (MBR),
 • başarısız biçimlendirme veya yeniden bölümleme,
 • üzerine yazılan dosyalar,
 • Kötü sektörler ve diğer okuma hataları.
 • 7 Data Recovery Suite: silinmiş bölümler listesi
 • Kayıp bölüm kurtarma

Silinmiş bölümler listesi

Cep telefonunda veri kurtarma (Android)

7-Data Recovery Suite, telefonunuzdaki kullanıcı verilerini de bulabilir. Bir mobil cihazı taramak, USB Protokolünü içerir. Dosya silme işlemlerinin çoğu, SD Kartınız zarar gördüğünde veya dahili depolamadan SD Kart’a aktarılırken videolar / görüntüler silindiğinde meydana gelir. Bu nedenle, 7-Data Recovery Suite, bir Android telefona takılı SD Karttan silinen ortam dosyalarının durumlarında çok yardımcıdır.

Hafıza kartından kurtarma

7-Data Recovery Suite ; veri okuma hataları veya yapı hasarı varsa, SD Kartınız formatlandıktan sonra dosyaları geri yüklemenizi sağlar. Memory Stick, Micro SD ve Compact flash gibi depolama ortamları destekler.

Multimedya veri (fotoğraf, video, müzik) kurtarma

7-Data Recovery, en çok kullanılan dosya formatlarını bulur ve kurtarır. Kurtarma işlemini depolama aygıtı SD Kart, USB bellek, HDD veya SSD üzerinde yapabilir. Araç tarama sonuçlarını önizleme penceresinde görüntüler. Küçük Resimler Modu sonuçları görmek ve diske kurtarılacak dosyaları seçmek istiyorsanız oldukça kullanışlıdır.

Harici Sürücüde Tam tarama ve dosya sistemi kurtarma

Herhangi bir nedenle disk, USB flash sürücü veya SD Kart’a erişilemiyorsa, bu mod dosyalarınıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır. External Drive üzerindeki bölümlerle çalışır. Depolama aygıtınızı bağlayabilir ve bölümü tarayabilirsiniz.

Diskin hasarlı / bozuk bir dosya sistemine sahip olması veya MBR olmaması durumlarında oldukça yararlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir