Android Cihazlar için Geri Dönüşüm Kutusu Dumpster

Genel olarak birçok android mobil cihazda dosyaları sildikten sonra saklayabileceğiniz bir Geri Dönüşüm Kutusu yoktur, bu nedenle dosyalar yanlışlıkla ya da kasıtlı olarak silindiğinde geri yüklenemez. Bazı kullanıcılar bu konuyu bilgisayardaki gibi düşündüğünden dosyalarını geri dönüşüm kutusuna gidiyor umuduyla silmekte fakat sonrasında verilerini kaybetmektedir.

Android cihazlarda dumpster uygulamasını tam da bu noktada bilgisayarlardaki geri dönüşüm kutusunu taklit etmektedir. Telefonunuzda sildiğiniz dosya ve klasörleri zahmetsiz ve kolay bir şekilde geri yüklemenizi sağlamaktadır.

Dumpster uygulamasını Google play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.baloota.dumpster&hl=en URL bağlantısı üzerinden kolayca indirip kurabilirsiniz.

Önemli verilerini kaybetmek istemeyen kullanıcılar için tercih edilen bu program piyasada çok fazla alternatifi olmadığı için oldukça tercih edilmektedir. Dumpster uygulamasını kurmak ve kullanmak için root erişimi gerekmez.

Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu Özellikleri

  • Silme işleminden sonra verileri Android’de depolar ve kurtarır: Geri Dönüşüm Kutusu uygulamasında geçici depolama alanına kaldırılan dosyalar güvenli bir şekilde orada kalır.
  • Fotoğraflar ve videolar için güvenli depolama; dosyalarınızı endişelenmeden telefonun Geri Dönüşüm Kutusu’nda saklayabilirsiniz. Dosyalar kodlanmıştır ve kilit ekranı erişim kodu ve sahibinin onayı olmadan açılamaz.
  • Otomatik temizleme: belirli bir sürenin sonunda (genellikle 30 gün) Geri Dönüşüm Kutusu otomatik olarak boşaltılır. Bu süre, kaybolduğunu düşündüğünüz değerli belgeleri almak için yeterli olmalıdır. Otomatik temizleme, Geri Dönüşüm Kutusu’nu “şişirmeyi” önler ve daha fazla silinen dosyalar için biraz yer açar.
  • Telefonunuzdaki veya tablet hafızanızdaki Geri Dönüşüm Kutusu’nun kapladığı alanı sınırlayabilirsiniz.
  • Geri Dönüşüm Kutusu’nda depolanan dosya türlerini belirtin. Dumpster, dosya formatlarının örneğin JPG ve PNG görüntüleri, MP4 video dosyaları, MP3 dosyaları ve PDF belgeleri gibi saklanmasını sağlar.
  • Kurtarmadan önce önizleme: Dumpster Geri Dönüşüm Kutusu’nda ses, video ve görüntüler için gömülü bir önizleme olduğu için silinmiş tüm dosyaları kaldırıldığı yere götürmeniz gerekmez.
  • Silinen dosya ve klasörler türe, silme tarihine ve isme göre filtrelenebilir.
  • Dosyalar için bulut depolama (Premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir): Telefonun belleğinde yer tasarrufu sağlayan güzel bir özellik. Geri Dönüşüm Kutusu’na gönderilen dosyalar bulut depolama alanıyla senkronize edilir. Çevrimiçi Geri Dönüşüm Kutusu’nun boyutu istediğiniz kadar büyüyebilir.

Related Posts

No related posts found.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir