Android Silinen Dosyaları Kurtarma Programları

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza android işletim sistemine sahip cihazlarda silmiş olduğunuz dosyaları kurtarmak için hangi programlar ya da uygulamalardan yararlanabileceğinizi anlatacağız.

Android işletim sistemine sahip cihazınızın belleğinden ya da hafıza kartından herhangi bir veriyi bu yazılımlar sayesinde kurtarabilirsiniz. Bu programlar sizlere tam anlamıyla detaylı kurtarma garantisi vermese de en azından kaybettiğiniz dosyaların bir kısmını kurtarma ihtimaliniz bulunmaktadır. Yazımız içeriğinde belirtilen bilgiler uygulama geliştiricilerin bahsettiği konulardır ve hiçbir zaman tam anlamıyla kurtarma iddia edilmemektedir. Bahsedilen uygulamaların ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonlarda biraz daha kısıtlı kurtarma hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca bir programla kurtaramadığınız veriyi başka bir programla kurtarabileceğiniz ihtimalini de aklınızdan çıkarmayın.

Aşağıda android cihazlar için silinen resim/fotoğraf, video, vb. dosyaları kurtarmak için kullanabileceğiniz programlardan özetle bahsedilmiş olup, detaylı kullanım hakkında bilgileri diğer yazılarımız bulabilirsiniz.

ANDROİD DOSYALARI GETİRME PROGRAMLARI

Android için DiskDigger

Ücretsiz veri kurtarma araçlarından biri olan diskdigger android uygulamasının mobil ve masaüstü sürümleri bulunmaktadır. Akıllı mobil cihazlardan ve tabletlerden kullanıcıların cihaz hafızasında bulunan verileri almasını sağlamaktadır.

DiskDigger indir

Data Recovery Suite

Hem mobil hem masaüstü cihazlarda kullanılabilen bu veri kurtarma yazılımı oldukça başarılı olup kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İçerisinde bulunan kurtarma mod seçenekleri ile kullanıcılara alternatif sunmaktadır.

Data Recovery Suite indir

Wondershare Dr Fone Android

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan  Dr Fone veri kurtarma uygulaması mobil cihazlarda bulunan verilerini kaybeden kullanıcılar için oldukça sık tercih edilmetekdir. Çeşitli işlevsel modüllere sahip olan bu uygulamada; android için veri kurtarma, veri yedekleme, geri yükleme vb. işlemler detaylı bir şekilde yapılabilmektedir.

Wondershare Dr Fone Android indir

Undeleter

Android cihazlarda bulunan resim, video ve diğer dosyaları kurtarmak için popüler olarak tercih edilen programlardan biridir. Kullanışlı seçenekleri ile dikkat çekmektedir fakat birçok özelliği için ekstra ücret talep etmektedir.

Undeleter indir

MiniTool Mobile Recovery

Gerek mobil cihazlardan gerek SD kartlardan dosyaları geri getirmek için kullanılan asıl amacı veri kurtarma olan oldukça işlevsel bir programdır.

Minitool mobile recovery indir

Dumpster

Bu uygulama bilgisayarda geri dönüşüm kutusunun işlevlerini taklit etmektedir. Mobil cihazınızda silinen dosya ve klasörleri kolayca getirmenizi sağlar.

Dumpster indir

EaseUS MobiSaver

Android cihazlarda kullanılabilen ücretsiz bir veri kurtarma uygulamasıdır. Cihazınızda yer alan verileri analiz etme, kurtarma işlemlerini işlevsel menüsü ile kolayca gerçekleştirmenizi sağlar.

Program ve uygulamalar hakkında detaylı bilgileri diğer yazılarımızda okuyabilirsiniz.

EaseUS Mobisaver indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir