Android Telefonda Silinen / Kaldırılan Uygulamalar Nasıl Kurtarılır?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda silmiş olduğunuz uygulamaları tekrar nasıl geri yükleyebileceğinizi, bu uygulamaların neler olduğunu nasıl görüntüleyebileceğinize bu yazımızda değineceğiz.

Genellikle akıllı telefon kullanıcıları yeni bir cihaz satın aldığında, cihazı fabrika ayarlarına döndürerek sıfırladığında olan uygulama  ve programlarını kaybederler. Bunun için aslına bakılırsa Google Play marketi akıllı telefon ya da tabletlerdeki uygulamaları geri yüklemek için oldukça idealdir.

Bunun için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulabilirsiniz.

  • Cihazınızda Google play uygulamasını bularak çalıştırın.
  • Uygulamayı açtıktan sonra üç satırlı simgeye tıklayın ve karşınıza ana menü gelecektir.
  • Silinen uygulamalarınızı bulmak için “Uygulamalarım ve oyunlarım” sekmesine tıklayın. Cihazınızda sillinmiş olan ve yüklü olan tüm uygulamalar karşınıza çıkacaktır. Yüklü olan uygulamaların yanında “installed” ya da “updates” ibareleri zaten yer alacaktır.
  • Silinen uygulamalarınızı ise “Kütüphane” sekmesinde görebilirsiniz. Burada bulunan uygulamaları kurulum tarihine göre listeleyerek aradığınızı daha kolay bulabilirsiniz.
  • Kaldırılan uygulamaları Google play hesabı üzerinden bulamadığınız takdirde doğru Google hesabınızı kullandığınızdan emin olun.
  • Silinmiş uygulamalar listesinde geri yüklemek istediğiniz uygulama için yükle seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

Related Posts

No related posts found.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir