Android Telefonlarda Arama Günlüğü Geçmişini Geri Yükleme

İnternet ortamında akıllı telefonlarda silinen arama geçmişi kayıtlarını geri yüklemeyi vaad eden birçok program görebilirsiniz. Genellikle kullanıcılar ihtiyacı olduklarında bu arama geçmişi kayıtlarına ulaşmak ister ve bu sorunu çözmek için çeşitli yardımcı yazılımlar kullanır. Ama unutmamak gerekir ki silinen çağrı geçmişi kayıtlarına ulaşmak oldukça düşük bir ihtimaldir. Sadece bazı nadir durumlarda silinen numaraların sadece bir kısmı kurtarılabilmektedir.

Arama geçmişi genellikle kullanıcıdan kaynaklı nedenlerden dolayı silinebileceği gibi android işletim sisteminin çökmesi neticesinde de gidebilir. Ya da cihaza bulaşan  bir zararlı yazılım nedeniyle de arama geçmişi kayıtları silinebilir.

Kaybedilen Çağrı Kayıtlarını Uygulama/Program İle Geri Getirme

Android Data Recovery programını kullanarak çağrı geçmişini kurtarma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu program ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Benzer programlar arasında en çok tercih edilenlerde üst sıradadır.

FoneDog program indirme linki : https://www.fonedog.com/android-data-recovery/recover-deleted-call-history-android.html

Öncelikle akıllı telefonunuzun geliştirici modunu etkinleştirin. Bu işlem telefona ya da verilerinize herhangi bir zarar vermez, sadece bilgisayara tam olarak bağlanmanıza yardımcı olur. Aşağıdaki adımları takip ederek arama kaydı geçmişini kurtarma işlemine başlayabilirsiniz.

  1. İnternet sitesi üzerinden programı kuracağınız işletim sistemini seçin ve bilgisayara yükleyin.
  2. Telefonunuzu USB ile kişisel bilgisayarınıza ya da laptop cihazınıza bağlayın.
  3. Bilgisayarınıza kurduğunuz FoneDog aracını çalıştırın, bu sırada karşınıza ek paketler ve tam sürüm satın alma bilgileri gelecektir, bu pencereyi atlayın.
  4. Menü kısmından “Android Veri Kurtarma” seçeneğini seçin. USB hata ayıklama özelliğini telefonunuzda açtıysanız telefonda eşleştirme bilgisini göreceksiniz ve tamam seçeneğine tıklayın.
  5. Bu adımların sonunda telefonunuzda geri yüklemek istediğiniz verilerin listesi görüntülenecektir.
  6. Burada listeden neleri kurtarmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Sadece arama kaydı geçmişine ihtiyacınız varsa bu kısmın karşısına işaret bırakarak ileri düğmesine tıklayınız.
  7. Program bu işlem neticesinde telefonu tarayarak bulduğu sonuçları gösterir ve sizlerde bu sonuçlara göre kurtarmak istediğiniz verileri bilgisayarınızda herhangi bir klasöre çıkartabilirsiniz.

Bu uygulama ile ilgili olarak kullanıcı yorumlarına bakıldığında genellikle programın rastgele çağrıları kurtarabildiği bildirimi yapılmış fakat nadir de olsa bazı kullanıcılar tarafından olumlu sonuç alındığına dair bildirimler yapılmıştır.

Genel olarak telefonunuzda arama kayıtları geçmişi, rehber ve SMS kayıpları gibi sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız bunların bir kopyasını, yedeğini almanız unutmayınız ki oldukça faydalı olacaktır.

Related Posts

No related posts found.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir