Instagram Silinen DM Mesajları Geri Getirme ve Kurtarma

Intagram sosyal medya uygulamasında silinmiş olan DM mesajlarını ücretsiz olarak kurtarma ve geri getirme yöntemlerini merak edenler için bu yazımızı hazırladık.

Instagram da mesajları sildiğinizde sohbeti kurtarmak için kullanabileceğiniz birinci yöntemin olabilmesi için yalnızca sohbeti ve mesajları kendi tarafınızdan silmeniz gerekmektedir. Bu yöntem  Instagramda DM mesajlarını kurtarmanın en kolay yoludur. Eğer karşı taraf sohbetleri silmediyse karşı taraftan onları istemek en kolay yoldur.

Facebook Hesabını Kullanarak Instagram Mesajlarını Kurtarma

Yukarıda bahsedilen birinci yöntemde karşı tarafta Instagram sohbet geçmişini sildiyse maalesef geçersiz olur. Fakat eğer ki facebook ve Instagram hesabınızı birbirine bağladıysanız Instagramdan gelen mesajlarınıza facebook’un gelen kutusundan kolayca erişebilirsiniz. Facebook hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra gelen kutusunu açın. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere gelen kutusunda facebook mesajlarının olduğu kısım işaretle belirlenmiştir. Ayrıca sol taraftaki menü çubuğunda Instagram Direct simgesi bulunmaktadır. Bu simgeye tıklayarak İnstagram mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.

Silinen instagram Mesajlarını Geri Getirme

Yukarıda bahsedilen yöntemler sorunlarınızı çözmenize yardımcı olmadıysa umutsuzluğa kapılmayın. Silinmiş olan instagram mesajlarını kurtarmanın başka bir yolu daha bulunmaktadır. Bu yöntemle ınstagram mesajları, fotoğraflar, videolar, yorumlar vb. olmak üzere daha önceki tüm verilerinize ulaşabilirsiniz.

  1. Instagram hesabınıza web sayfası üzerinden giriş yapın.
  2. Sağ tarafta köşede bulunan profil simgesine tıkladıktan sonra ayarlar simgesine tıklayın.
  3. Karşınıza gelen ekranda “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğini seçin ve “Veri İndirme” kısmını bulmak için sayfayı aşağıya indirin.
  4. İndirme iste seçeneğine tıklayın, kimliğinizi doğrulayın ve “Tekrar Giriş Yap” seçeneğine dokunarak hesap bilgilerinize girin.
  5. Sonrasında karşınıza çıkan ekranda verilerinizi almanız için sizden e-posta adresi isteyecektir. E-posta adresini yazın ve ileri seçeneğine tıklayın.
  6. Bu adımları takip ettikten sonra verilerinizi indirebileceğiniz bir bağlantı linki belirtmiş olduğunuz e-posta adresine gelecektir.
  7. E-postanızda gelen bağlantıyı indirin ve indirdiğiniz dosyanın içerisinde messages.json dosyası içerisinde instagram mesajlarınızı bulabilirsiniz.

Unutmadan aklınızdan çıkarmayın ki verilerinizin yer aldığı bağlantı linkinin size gelmesi 48 saati bulabilir.

Related Posts

No related posts found.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir