Micro SD / Hafıza Kartının Yazma Korumasını Kaldırma

SD/Hafıza kartınız yazmaya karşı korumalı mı? USB flash sürücünüze veya SD kartınıza bir dosya yazmaya çalışıyorsunuz ancak “SD Kart yazmaya karşı korumalı” mesajı  mı alıyor musunuz? Bu yazımızda karşılaşmış olduğunuz bu sorunun çözümüne değineceğiz.

Biçimlendirme araçlarını kullanarak SD Kart korumasını kaldırabilirsiniz

Bazı bellek kartlarında, Windows biçimlendirme araçlarından daha iyi ve daha etkili çalıştığı için kullanmanızı tavsiye ettiğimiz markalı uygulamalar var.  Yazımız içeriğinde belirtilen uygulamalar, birkaç durumda yazma korumasını kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Bu yaklaşımın bir dezavantajı, şu anda hafıza kartınızdaki dosyaları kaybetmektir.

SDFormatter v4 2.

Yazma korumalı bir hafıza kartı nasıl formatlanır? SDFormatter’ı kullanabilirsiniz. Dosya okuma ve yazma hatalarını düzeltir ve sd kartından yazma korumasını kaldırır. Hızlı veya tam format hafıza kartının engellemesini kaldırır. SDFormatter’in en son sürümünü kullanarak, Üzerine yaz biçim seçeneğine gidin.

SDFormatter’ı indirin

HP Disk Format Tool

Daha evrensel bir yöntem, HP Disk Formatı Aracı gibi yardımcı programları kullanmaktır. Ayarlarda SD Kartınızın dosya sistemi ve format türünü de seçebilirsiniz.

HP Disk Formatı Aracı’nı indirin

HDD Low Level Format

Yalnızca HDD / SSD ile değil aynı zamanda SD, MMC, MemoryStick ve CompactFlash bellek aygıtlarıyla da ilgilenir.

HDD Düşük Seviye Formatını İndirin

Kayıt Defterini Değiştirerek SD Kartına Erişim

Yazma korumasını devre dışı bırakmanın bu yolu basittir ancak Kayıt Defteri yanlış kullanılırsa, işletim sisteminiz bozulur. Bu nedenle, bu adımları izlemeden önce Windows Kayıt Defterinizin bir yedek kopyasını almanızı öneririz.

  1. Yönetici olarak Kayıt Defteri düzenleyicisini açın (Başlat – regedit).
  2. Kataloğa gidin HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \. StorageDevicePolicies adlı bir klasöre sahip değilse – oluşturun. Bunun için:

2.1. Mevcut katalog kontrolü üzerine sağ tıklayın

2.2. Menüden Yeni – Anahtar; StorageDevicePolicies olarak adlandırın.

  1. StorageDevicePolicies’e sağ tıklayın ve sırasıyla 64-bit işletim sistemi için 32-bit işletim sistemi için Q-DWORD (32-bit) veya QWORD (64-bit) parametresinin yeni bir değerini seçin.
  2. DWORD / QWORD’u WriteProtect olarak yeniden adlandırın ve satır değiştirme değerini 0 (HEX) olarak çift tıklayın.

  1. Hafıza kartını güvenle çıkarın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Related Posts

No related posts found.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir