MiniTool ile Android Telefonda Silinenleri Kurtarma

MiniTool Mobile Recovery, hem telefonlardan hem de bilgisayara bağlı SD kartlarından dosyaları geri getirmeye yarayan bir programdır. Bu program sayesinde geri getirilebilir veri türleri şunlardır:

 • medya: fotoğraflar, videolar, ses, WhatsApp görüntüleri;
 • metin bilgisi: telefon görüşmesi kaydı, belgeler, metin (sms) mesajları,

Telefondan Veriler Genellikle Nasıl Kaybedilmektedir?

 • İnsanlar genellikle telefonundaki verileri yanlışlıkla silebilmektedirler.Bir formatlama (yanlışlıkla formatlanmış sd kart) ve bir dosya kopyasını SD kart işlemine sonlandırma durumu da verilerin kaybolmasına neden olabilir.
 • Android Crash / OS Sistem Hatası: güvensiz uygulamaları kurmak, yanlış giden kök, virüs saldırısı, güncelleme sırasında hata – hepsi mobil cihazınızdan veri kaybetmenize yol açabilmektedir..
 • Micro sd kart tanınmıyor, dosya sistemi hataları varsa, SD Kartta fotoğraf ve video içeren dosya ve klasörler kaybolabilir.

MiniTool Mobile Recovery nasıl çalışır?

Bu mobil kurtarma yazılımını kullanmak için uygun bir modül seçmeniz gerekmektedir.

 • Telefondan Kurtar
 • SD Karttan Kurtar

ÖNEMLİ: MiniTool Mobile Recovery aracı, dosyaları telefonların dahili belleğinden  veri kurtarmak için kullanılmamaktadır.

Telefon belleğinizi tarama (dahili sd kart)

 1. Tarama için kart okuyucunuz yoksa, Telefondan Kurtar menü seçeneğini kullanın. Aksi takdirde, SD Karttan Kurtar’a gidin
 2. USB kablosunu kullanarak mobil cihazınızı bilgisayara bağlayın. Daha sonra MiniTool Mobile Recovery, telefonunuzun dosya sistemine erişecektir.
 3. USB hata ayıklamasını etkinleştirin – dosya sistemine USB kablosuyla erişmek için yapılmalıdır. Çeşitli sürümlerde USB hata ayıklama kendi kendine etkinleştirilmiştir.
 4. Telefonunuzu bilgisayara ilk kez bağladığınızda kaydolmanız istenir. Bu bildirimi almayı durdurmak için “Her zaman bu bilgisayardan izin ver” seçeneğini etkinleştirin.
 5. Telefonunuzun dahili belleğinin daha iyi taranması için root olması gerekir.
 6. Bir sonraki adımda “Taramaya Hazır Aygıt” sunulan iki tarama modu arasından seçim yapabilirsiniz: Hızlı ve Derin.

Hızlı Tarama çok zaman alıcı değildir ancak Android’de yalnızca kişiler, mesajlar vb. Metin verilerini geri yüklemenizi sağlar.

Hızlı Tarama yeterli değilse veya telefonunuz için veri kurtarma şansını artırmak istiyorsanız (ki bu her zaman olması iyi bir seçimdir), MiniTool MR’ın başlat menüsünde Derin tarama’ya gidin .

 1. Telefonunuzun dahili belleğini analiz etmek ve taramak için ‘İleri’ düğmesine basın. Kayıp dosyaları taramak genellikle birkaç dakika sürer ve MiniTool Mobile Recovery, tarama işlemini görüntüleyecektir. Bunu durdurabilirsiniz ve dosyalarınız için iyi olacaktır. Çünkü bu program okuma modunda çalışır ve telefonunuzun hafızasına bir şey yazmaz. Yine de, Android kurtarma aracının bulabildiği kadar dosyayı bulmasını bitirene kadar beklemeniz daha iyi olur.
 2. Tarama tamamlandığında, MiniTool bulduğu dosyaları listeler. Arama sonuçları varsayılan olarak hem bulunan öğeleri hem de telefonunuzda bulunanları gösterir. Hayatınızı kolaylaştırmak için, dosyaları klasörlere filtreleyebilir ve yalnızca seçilenleri geri yükleyebilirsiniz.

MiniTool Mobile Recovery’de SD Kartı Tarama

 1. MiniTool’un menüsündeki “SD Karttan Kurtar” seçeneğini seçin. Temel aramadan farklı olarak, yalnızca bilgisayara bağlı olan SD kart taranabilir.
 2. SD Kart kullanmak laptopda görmek için  kart okuyucu veya harici kart okuyucu kullanmak gerekir. Bir sonraki adıma geçmek için “Next” düğmesine tıklayın.
 3. Bir sonraki aşamada, dosyaların silinmeden önce depolandığı hafıza kartını (birden fazla varsa) seçmelisiniz. Seçtikten sonra “Next” e tıklayın. MiniTool Mobile Recovery, SD kartınızdaki seçili biçimlerin verilerini aramaya başlar.
 4. Burada, telefonun dahili hafızası taranmaya başladığında işlemi istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. O zamana kadar sahip olduğunuz sonuçları bir sonraki pencerede görebilirsiniz.
 5. Sd karttan geri yüklemek istediğiniz dosyaları seçin ve “Kurtar” düğmesine basın.

Ücretsiz Sürüm ile MiniTool Mobil Kurtarma’nın Tam Sürümleri Arasındaki Farklar

Kayıtlı olmayan MiniTool Mobile Recovery sürümü , bir kerede belirli biçimlerde 10 dosyaya kadar (fotoğraf, video ve metin) geri yükleme imkanı sunar. Bir yandan, Ücretsiz sürüm sınırlamaları önemlidir: özellikle bir çok dosyayı kurtarmanız gerektiğinde ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır. Ancak, deneme sürümünü değerlendirmek için yararlıdır.

Minitool Mobil Kurtarma’yı İndirin

https://www.minitool.com/android-recovery/free-android-recovery.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir