SD (Hafıza) Kartından Silinen Dosyaları Kurtarma Programı

Günümüzde SD (hafıza) kartlarının kullanımının yaygınlaşması ile bu depolama alanlarında gerçekleşen veri kayıpları sorunları da artış göstermiştir. Bu yazımızda sizlere SD kartlarınızdan veri kurtarmanızı sağlayan bazı programları tanıtacağız. Bu programların bazıları ücretsiz olup bazılarında ise detaylı kullanım için ücret ödemeniz gerekmektedir.

SD (Hafıza Kartı) Dosya Geri Getirme Programları

Recuva

Kapsamlı bir program olan Recuva SD Kartlardan da  veri kurtarma işlemini gerçekleştiren bir programdır.  Recuva’nın özellikleri oldukça kapsamlı olup ücretsiz olarak tercih edilebilecek programların başında gelmektedir.

Recuva Programını indir

EaseUS Data Recovery Wizard

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı, mobil ve masaüstü cihazlar için hafıza kartı veri kurtarma yazılımları pazarında oldukça popülerdir. Hafıza kartındaki dosyaları geri yüklemek için çok kullanışlıdır. Windows 7,10, Server ve işletim sisteminin diğer sürümleriyle uyumludur.

EaseUS Data Recovery Wizard programını indir

Disk Drill 

Mac OS ve Windows sürümlerinde kullanılabilen, kullanıcı dostu bir SD kart veri kurtarma yazılımıdır. Fotoğraf kameralarındaki hafıza kartlarına ve toplu depolama modunda telefonlara uygundur. 

Disk Drill Programını indir

7-Data Recovery

7-Data Recovery, SD karttan silinmiş dosyaları bularak kurtaran oldukça popüler ve kullanışlı bir araçtır.

7-Data Recovery Programını indir

Photorec

Photorec, salt okunur modda çalışan bilgisayar için güvenli bir hafıza kartı kurtarma yazılımıdır. Sonuçlar başka bir disk, flash sürücü veya mobil cihaz hafıza kartındaki bir klasöre kopyalanabilir. Program, herhangi bir kullanıcının kaydedebileceği kurtarma sonuçları miktarını sınırlamamaktadır.

Bu program silinen görüntü ve fotoğraflarla kurtarmak için tasarlanmıştır. En büyük avantaj, kayıp dosyaları sakladığınız dosya sisteminin program için çok önemli olmamasıdır: (FAT, NTFS (Windows), HFS (Mac OS) veya exFAT, ext2 / ext3 / ext4 (Linux)). Photorec belirli etiketlere göre arama yapabilmektedir.

PhotoRec programını indir

Glary Undelete

Glary Undelete (Dosya Undelete olarak da bilinir), SD Kartlarda veri kurtarma işlemi yapan ücretsiz bir araçtır. Yalnızca FAT ve NTFS dosya sistemleriyle çalışır, bu nedenle USB flash sürücünüz veya SD Kart bunlardan birini kullanıyorsanız, Glary Undelete size oldukça yardımcı olacaktır.

Glary Undelete programını indir

DMDE 

DMDE, profesyonel çevrelerde kullanışlı ve etkili bir SD veri kurtarma yazılımı olarak kullanılır. Program; Windows, Linux, Mac OS ve DOS altında komut satırı üzerinden de kullanılabilmektedir. DMDE ücretsiz sürümü 4000’e kadar öğe kurtarmanıza olanak sağlar.

DMDE Programını indir

Related Posts

No related posts found.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir