Vefk Ritüel ve Tılsımlar

Vefk ve Tılsım

Vefk ve tılsım konusu tarihin en eski dönemlerinden bu yana insanların ilgilerini çeken ve çok farklı amaçlar için kullanılan özel kavramlardır. Özel manevi enerjileri ifade etmek amacı ile kullanılan bu terimler hakkında bilgileri olan kişiler her zaman için ulaşmak istedikleri hedefler için bu tarz enerjileri harekete geçirme konusunda deneyimleri olan kişilerden yardım almak istemektedirler.

Özellikle vefk işlemlerinin bu kadar çok ilgi çekmesinin ve kullanılmasının nedenlerinden biri de bu işlemlerin islam dininde yasak olmaması ve aynı zamanda toplum liderleri tarafından dahi çok sık bir şekilde kullanılmış olmasıdır. Günümüzde birçok kişi farklı amaçlara ulaşabilmek için sürekli olarak vefk ve tılsım işlemleri kullanmaktadırlar. Özel bir teknik ile hazırlanan bu işlemler de bir kağıt veya deri parçasına çok özel çizimler yapmak gerekmektedir.

Bu çizimlerin en özel yanları ise sayıların doğru seçilmesi ve aynı zamanda doğru bir şekilde yerleştirilmesidir. Vefk hazırlayan bir kişi öncelikle hem sağdan sola hem de yukarıdan aşağıya doğru aynı adetlerde olacak şekilde kareler çizmelidirler. Daha sonra özel özel olarak seçilmiş olan bazı sayıları bu karelerin içinde özel bir sistem ile yerleştirmelidirler.

Bu yerleşimde amaç sayıların her iki yönde de toplandıkları zaman aynı toplamı vermeleridir. Bunu sağlamak için çok ciddi bir deneyim ve birikim gerekmektedir. İlk islam toplumlarından bu yana yapılmakta olan bu işlemler özellikle manevi korunma amacı ile kullanılmaya başlanmış ve daha sonra da çok farklı amaçlar için kullanılmaya başlanmıştır.

Özellikle savaşa giden askerlerin kullandıkları tüm ekipmanlarda farklı vefk ve tılsım çalışmalarının olduğu günümüzde sergilerde yer alan malzemelerden anlaşılabilmektedir. Vefk hazırlamak isteyen bir kişinin amacı özel tılsımların harekete geçmesini sağlamaktır. Bu tılsımlar insanların belli konularda amaçlarına ulaşabilmelerini sağlamak için kullanılmakta ve çoğu zaman insanlara kendilerini rahat hissettirebilmektedir.

Bu işlemler hakkında uzmanlaşan kişiler vefk ve tılsım işlemlerinin insanları belli bir amaca kesin bir şekilde ulaştıran işlemler olmadığını ve sadece manevi bir yardımcı olduğunu belirtmektedirler. Bugüne kadar birçok kez yapılmış olan bu işlemler hakkında birçok bilgi bulmak mümkündür. Özellikle bu bilgileri doğru bir şekilde yorumlanması ve aynı zamanda doğru kişilerden yardım alınması son derece önemlidir.

Çok eski bir geçmişi olan bu işlemler hakkında sık sık araştırma yapan insanlar hem yasak olmaması hem de çok ciddi bir manevi yardımcı olmaları sebebi ile vefk işlemlerini kullanma konusuna her zaman sıcak bakmaktadırlar. Bilindiği gibi vefk ve tılsım işlemleri hakkında uzmanlaşan kişiler bu işlemleri yaparken zorlanmadıkları gibi aynı zamanda insanlardan çok farklı amaçlar için talep alabilmektedirler.

Bu işlemlerden sonra ortaya çıkan enerjilerin insanlar için çok ciddi manevi yardımcılar olduğunu belirten uzmanlar doğru bir şekilde yapılan vefk işlemlerinin herkes için aynı oranda olumlu sonuçları olacağını belirtmektedirler. Vefk işlemlerini yapan kişiler kesinlikle dikkatli olmalı ve aynı zamanda bu işlemler hakkında gerekli tüm kontrolleri doğru bir şekilde yapmalıdırlar. Bu kontrollerin en önemlisi ise kareler içinde yazıların sayıların toplamlarının doğru olup olmadığını kontrol etmektir. Bilindiği gibi bir vefk işleminin istenen sonucu vermesi için tek olması gereken şey sayıların toplamlarının her iki yönde de aynı olmasıdır.

Deneyimli medyumlar bunu yaparken çok zorlansalar bile mutlaka istenen sonucu alabilmekte ve aynı zamanda insanların beklentilerini karşılayabilmektedirler. Eski İslam toplumlarından günümüze kadar kalan ve aynı zamanda farklı müzelerde sergilenmekte olan eserlere bakıldığı zaman birçok farklı vefk çalışmasının olduğu görülmektedir.

Çok zor olan bu işlemler hakkında kimlerden yardım alacaklarını bilmeyen kişiler çok ciddi bir şekilde araştırmalar yapmalı ve aynı zamanda kesinlikle risk almadan güvenilir kişilerin kapılarını çalmaları gerekmektedir. Yüzerce yıldan bu yana insanların büyük bir güven ile kullandıkları bu işlemler hakkında beklentileri tam olarak karşılayan çok az kişi bulunmaktadır. Bu sebeple insanlar sürekli olarak vefk işlemleri hakkında yardım almak istediklerinde çok ciddi araştırmalar yapmaktadırlar.

Doğru bir şekilde yapılan tüm vefk işlemlerinin insanlara manevi anlamda çok ciddi desteği olacağını herkes bilmektedir. Hazırlanan vefk çizimlerin nasıl kullanılacağını bilmek gerekmektedir. Bu sebeple insanlar kesinlikle hazırladıkları vefk işlemleri için mutlaka insanlar gerekli bilgileri vermeli ve vefk çizimlerini nasıl taşıyacaklarını da mutlaka anlatmalıdırlar. Vefk çizimleri genellikle insanların üzerlerinde taşımaları gereken işlemlerdir. Hatta kimi zaman bu çizimler insanların sürekli olarak kullandıkları kıyafet veya eşyalara yapılmaktadır. Zaten eskiden kalmış olan vefkli eşyalar da genellikle gömlek, başlık veya hırkalardır.

Günümüzde de birçok kişi farklı amaçlar ile sürekli olarak vefk işlemlerini kullanmakta ve elde ettikleri sonuçlar ile çok güvendikleri işlemlerdir. Bu işlemleri yapan kişiler sahip oldukları bilgiler ile özel olarak hazırladıkları bu çizimleri özellikle muska işlemlerinde olduğu gibi dış etkenlerden korumak için özel olarak paketlemekte ve insanlar vermektedirler. Birçok farklı amaç için yapılmakta olan bu işlemler de sayıların dizilişleri mutlaka amca göre yapılmalıdır.

Son derece önemli bir amaca hizmet etmekte olan bu işlemler ile kendilerini manevi anlamda çok daha rahat hissedebilmekte olan insanlar bu sebeple vefk ve tılsım işlemlerine karşı her zaman ayrı bir ilgi göstermişlerdir. Bilindiği gibi manevi işlemler denince akıllara ilk önce büyü işlemleri gelmektedir. Ancak bu işlemler İslam dininde yasak olan ve aynı zamanda kimi zaman çok riskli hale gelebilen işlemlerdir. Bu sebeple birçok kişi tercihlerini genellikle vefk ve tılsım işlemlerinden yana kullanmaktadırlar.

Vefk ve tılsım işlemlerinde kendilerini kanıtlamış olan birçok kişi bulunması sebebi ile insanlar genellikle bu işlemleri yaptırmak istedikleri zaman sorun yaşamamakta ve kendilerine taleplerini ileterek kısa zaman içinde amaçlarına ulaşabilmektedirler. Her zaman ciddiye alınan ve insanların sürekli olarak kullanmak istedikleri bu işlemlerin kesin sonuç vermeleri beklenmemelidir. Vefk ve tılsım işlemlerini kullanan kişiler bu işlemleri sadece manevi yardımcılar olarak görmeli ve kesinlikle çok daha fazlasını beklememelidirler. Her zaman için kısa süre içinde sonu vermesi istenen bu işlemler hakkında ciddi bir şekilde araştırma yapan kişiler aynı zamanda bu işlemleri kimler ile yapmaları gerektiğini de bilmelidirler.

Bu zamana kadar yapılan işlemlere bakıldığı zaman insanların neden bu işlemlere bu kadar güvenildiğini anlamak mümkündür. Çok eski zamanlardan bu yana sürekli olarak kullanılmış olan bu işlemler hakkında birçok farklı alanda doğru ve olumlu yorumlar yer almaktadır.

Bilindiği gibi insanlar sürekli olarak manevi işlemler hakkında araştırmalar yapmışlar ve yüzlerce yıldan bu yana sürekli olarak bu işlemleri kullanmak için deneyimli kişilerin kapılarını çalmışlardır. Amaçları her ne olursa olsun mutlaka bu işlemler hakkında uzman desteği almak isteyen kişiler yardım aldıkları kişilerin vefk ve tılsım işlemleri hakkında ki geçmişlerini çok titiz bir şekilde araştırmalı ve aynı zamanda yapılan işlemlerin doğruluğu konusunda da emin olmalıdırlar.

Özellikle ortaya çıkan sonuçlar da insanların doğru seçimler yapıp yapmadıklarını anlamaları için yeterli olabilmektedir. Vefk ve tılsım işlemleri konusunda bilgileri olmayan kişiler yeteri kadar araştırma yaparak hem hangi vefk ve tılsım işlemlerini kullanmaları gerektiğini hem de bu işlemler hakkında kimlerden yardım almaları gerektiğini kısa zaman içinde öğrenebilmektedirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu